Wypożyczanie samochodów na lotnisko w Pyrzowicach

Wypożyczanie samochodów na lotnisko w Pyrzowicach

wynajem auta

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice Pyrzowice jest czwartym co do wielkości portem lotniczym w Polsce. Znajduje się około 30 km od centrum Katowic.

Jak dojechać na lotnisko w Pyrzowicach?

Słabym punktem lotniska w Pyrzowicach pozostaje jednak dojazd do portu z okolicznych miejscowości. Chociaż istnieją połączenia autobusowe oraz kolejowe, to jednak mieszkańcy Śląska dobrze wiedzą, że najlepiej jest dojechać na lotnisko samochodem. Zwłaszcza że ceny dojazdu na lotnisko komunikacją miejską nie odbiegają od kosztu wynajęcia samochodu, którym dojedziemy na lotnisko. Oczywiście transport publiczny związany jest też z mniejszą wygodą, która jest dość istotna, zwłaszcza jeśli w podróż wybiera się parę osób. Wtedy zdecydowanie bardziej opłacalne i wygodniejsze jest wynajęcie samochodu. Jest to także wygodniejsze niż podróż własnym samochodem, bo nie musimy się martwić o opłaty parkingowe. Z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach możemy dojechać drogą ekspresową S1. Przy średnim natężeniu ruchu podróż powinna zająć około pół godziny.

Samochód do wynajęcia na lotnisko Pyrzowice – czy warto?

Lotnisko w Pyrzowicach obsługuje loty do krajów europejskich, Azji oraz loty wewnątrzkrajowe głównie tanich linii lotniczych. Dlatego wiele osób zarówno wylatuje, jak i przylatuje na lotnisko w Pyrzowicach. Aby komfortowo przejechać z lotniska do Katowic, Bytomia czy Chorzowa. Na lotniskach znajdziemy punkty Rent a Car. W Katowicach działa też wiele lokalnych wypożyczalni samochodów, które umożliwiają wynajem auta z możliwością podstawienia pod wskazany adres. Niektóre firmy wymagają zwrotu auta z pełnym bakiem, dlatego warto wcześniej sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa stacja benzynowa, aby zatankować samochód tuż przed oddaniem. Jeśli przylecieliśmy na lotnisko w Pyrzowicach, to warto wcześniej wynająć samochód, którym możemy dojechać do Katowic, Krakowa lub Częstochowy. Lokalne wypożyczalnie aut ze śląska podstawią wypożyczone auto na lotnisko w Pyrzowicach. Dzięki temu po przylocie możemy skorzystać z wynajętego auta, by dojechać i poruszać się po pobliskich miastach.

Wypożyczanie samochodów na lotnisko w Pyrzowicach